Další výhra v prodloužení!

Kdo čte předzápasové články, tak ten asi nebyl překvapen, když SLUNETA zaskočila favorita v prodloužení. Všechna domácí utkání s Olomouckem v loňské sezóně končily vždy minimálně po jednom prodloužení, navíc v prvním kole jsme si přivezli výhru z Brna také v prodloužení.

Pojďme se ale podívat na průběh zápasu. Domácí hráči vlétli do utkání jako vítr a hráli s velkou chutí. Podařilo se jim dokonale zaskočit hosty, když k tomu přičteme velmi dobré procento střelby z pole, není divu, že jsme si rychle vybudovali až 17ti bodové vedení. Jeho strůjcem byl hlavně Spencer Svejcar, kterému stačila necelá půlka zápasu na 13 bodů, a to ještě nekončil s bodovým přídělem do soupeřova koše. V druhé čtvrtině začali hosté ale kousat, zlepšili obranu a nutili nás ke ztrátám a náskok se začal rozplývat. I tak bavili hráči obou týmů necelou tisícovku diváků skvělými akcemi a poločasové skóre 50:45 není dobrou vizitkou obran, ale o to více se bavili diváci.

SLUNETA zažila nejhorší část utkání ve třetím dějství, kde měli navrch Olomoučtí, na naší straně se kupily ztráty a hru hostů dirigoval Douglas, a když se k němu přidal i Palyza, byla SLUNETA v problémech. Po 30 minutách ztrácela 67:74. V úvodu čtvrté desetiminutovky jsme rychle odmazali náskok soupeře a začala se hrát vyrovnaná partie. Když zbývaly odehrát necelé dvě minuty, dává hostující Josipovič koš s faulem, ale neproměňuje následný trestný hod, i tak vede Olomoucko 84:89. Naši hráči dokázali ale ve zbývajícím čase přehrát soupeře 5:0, hostující Goga měl sice na ruce vítěznou střelu, ale ta se nechytla, a tak se – světe div se – opět hrálo prodloužení s Olomouckem (třetí z posledních 3 domácích zápasů s tímto soupeřem).

Nastavení otevřel opět hodně aktivní Dougles košem za 2, ale kontroval mu Michal Šotnar trojkou. Když následně Josipovič poslal Olomoucko opět do vedení 92:93, vzal si slovo náš kapitán Houška a dvěma slepenými koši posouvá skóre na 96:93. Z útoku hostů nic nebylo, poněvadž Douglesův pokus za tři body nenašel cíl, za to druhá trojka Michala Šotnara ano – 99:93. Do konce zbývá minuta a půl. Hosté si berou oddechový čas. Po něm je faulovaný Kouřil, ale proměňuje jenom jednu šestku, nám se nepodaří zakončit v časovém limitu a následně snižuje reprezentant Palyza trojkou na 99:97. Po našem neúspěšném útoku má na ruce střelu za tři body opět Kouřil, ale naštěstí pro SLUNETU míjí, a tak hostům nezbývá než faulovat. Z čáry trestného hodu uzavírá účet zápasu Brown pouze jedním úspěšným trestným hodem. V posledních vteřinách si už Olomoučtí nedokázali vybudovat pozici na střelu za 3 body, a tak SLUNETA vítězí i ve druhém utkání nového ročníku Kooperativa NBL v prodloužení.

Predrag Benaček (Olomoucko):
„Už třetí zápas v Ústí nad Labem jsme odehráli jako přes kopírák a úplně stejně jsme opět prohráli. Zápas jsme měli ve svých rukách, v závěru zápasu i v závěru prodloužení jsme stříleli poslední střelu, bohužel jsme neproměnili, ten výsledek mohl být úplně jiný.“

Antonín Pištěcký (Ústí nad Labem):
„My jsme do zápasu vstoupili dobře a postupně jsme si vypracovali až sedmnáctibodový náskok. Olomoucko pak změnilo obranu, přešlo do zóny a my se s tím nemohli srovnat. Bohužel jak už to tak bývá, když se nedaří v útoku, nedaří se obvykle ani v obraně, což jsme si v šatně říkali, že není možné, abychom nedali a pak neubránili. Zápas se dostal do prodloužení a vyhrály ho těžké střely. Těch jsme měly hodně, ale bavili jsme se o tom před zápasem, proti tak kvalitnímu týmu, jako je Olomoucko, je potřeba hrát se sebevědomím. Michal Šotnar, který trefil třeba těžkou trojku přes pivota, si v závěru pro ty míče vyloženě chodil, vyzdvihl bych také výkon Pavla Houšky, který opět odehrál 38 minut s výbornými čísly.

Zápas byl jako přes kopírák s tím rozdílem, že v závěru to měli hosté na své ruce. Při té poslední akci v prodloužení jsem hráčům říkal, ať faulujeme, skončilo to ale poslední otevřenou střelou, což je vždycky blázinec. Štěstí se ale ve druhém prodloužení přiklonilo na naši stranu, což k tomu občas patří a jsme za to rádi.“

Radovan Kouřil (Olomoucko):
„Od nás to byl hodně špatný vstup do zápasu hlavně na obranné půlce. Dostali jsme za poločas 50 bodů, což se nám nesmí stávat, pokud chceme vozit body zvenku. Ústí je kvalitní tým, my jsme měli štěstí, že se nám to naším kvalitním útokem a rychlým přechodem dokázali ještě stáhnout. Druhá půlka byl obrovský boj o každý centimetr, Pavel Houška ukázal, jak je velký hráč a jaké střely dokáže trefovat, klobouk dolů.“

Pavel Houška (Ústí nad Labem, hráč zápasu):
„Myslím, že jsme udělali skvělou reklamu basketbalu a byl to atraktivní zápas pro diváky. Doufám, že to bude skvělá pozvánka na další zápasy.“

SLUNETA Ústí nad Labem – Olomoucko 100:97 (28:18 50:45 67:74 89:89)
Body domácí: Houška 24, Svejcar 23, Šotnar 14, Pecka 11, Brown 10, David a Bažant po 7, Davis a Karlovský po 2
Body hosté: Douglas 27, Josipovič 19, Palyza 15, Kouřil 14, Morgan 9, Norwa a Goga po 4, Váňa 3, Sehnal 2
Trojky: 33/13 – 34/10
Trestné hody: 21/13 – 16/11
Doskoky: 40 - 49
Osobní chyby: 19 - 21